Дистанційне навчання організовується за умови наявності відповідного кадрового й системотехнічного забезпечення та здійснюється через такі форми: самостійна робота, навчальні заняття, контрольні роботи. Основними видами навчальних занять за дистанційною формою навчання є лекція, семінар, урок, консультації та інші.
Рекомендовано:
- 1. Під час організації дистанційного навчання чітко дотримуватися нормативно-правового забезпечення з цього питання.
- 2. З метою забезпечення організації освітнього процесу та виконання освітніх програм використовувати інструменти онлайн-спілкування та електронні ресурси й веб-сервіси в синхронному та асинхронному режимі, веб-ресурси, розроблені педагогами, практикувати індивідуальні консультації та самостійне опрацьовування навчального матеріалу.
- 3. Інформувати всіх батьків здобувачів освіти про особливості освітнього процесу в період карантину.
- 4. Надати обов’язкові рекомендації учням (студентам) щодо використання веб-ресурсів, послідовності виконання завдань, особливостей контролю тощо.
- 5. Для ефективного впровадження системи дистанційного навчання передбачити форми зворотного зв’язку (контролю) зі здобувачами освіти.
- 6. Використати можливість сайту закладу освіти через створення на ньому вкладки «Дистанційне навчання» з розміщенням у ній інформаційних матеріалів та посилань на додаткові ресурси (відео, завдання, тести) та корисні ресурси для самоосвіти.
- 7. Використовувати систему дистанційного навчання Moodle.
- 8. Використовувати інструменти спілкування в дистанційному навчанні відповідно до наявного системотехнічного забезпечення (електронна пошта, форум, чат, відеоконференція, блог тощо).
- 9. Практикувати заняття через Meet.
- 10. Сприяти навчанню студентів щодо підготовки до ЗНО-2021 через індивідуальні консультації, самостійну підготовку на веб-ресурсах УЦОЯО http://testportal.gov.ua/, ЛРЦОЯО https://lv.testportal.gov.ua/ та платформах Promethеus https://prometheus.org.ua/, iLearn) https://ilearn.org.ua/, https://studway.com.ua/ilearn/.
- 11. Використовувати такі інструменти для спільної роботи педагогів та здобувачів освіти:
-
-
- https://onlinetestpad.com/ua— конструктор тестів, опитувань, кросвордів, ігор та комплексних завдань;
- https://learningapps.org– готові навчальні вправи та інструменти для створення тестів, завдань; Google-документи
-
- 12. Активно використовувати інтернет-ресурси для самоосвіти:
-
- EdEra,
- iLearn,
- Рrometheus,
- Розумники,
- Освіторія,
- Youtube-контент (освітні Youtube-канали, відеоролики і т.п.)
- Рекомендації РОІППО щодо організації освітнього процесу в умовах карантину http://roippo.org.ua/activities/recomendation.php
-