Сторінками історії


1944рік – спочатку була школа…
1944 рік – створена Станіславська школа торгово – кулінарного учнівства, Директором школи призначений Фатуров М.І.
1951 рік, серпень – директором Станіславської школи торгово – кулінарного учнівства призначений Паляничка П.В.
1957 рік – школа торгово – кулінарного учнівства переведена в м. Коломию.
…професійне торгово – кулінарне училище…
1964 рік – Коломийська школа торгово-кулінарного учнівства реорганізована в Івано -Франківське торгово-кулінарне училище, яке переведено в приміщення Івано-Франківського технікуму радянської торгівлі, де знаходиться до 1978 року. Керує училищем директор Паляничка П.В.
1978 рік – відкрито новий корпус училища по вул. Гастелло, 43.
1981 рік – наказом №148 від 10.08.1981р. Паляничка П.В. звільнений від виконання обов’язків директора училища в зв’язку із виходом на пенсію, директором училища призначена Іванова Т.І.
1984 рік – наказом обласного управління торгівлі №8 – с від 01.02.84р. директором училища призначена Кузнецова Віра Іванівна.
… середнє професійно-технічне училище №18…
1985 рік, липень – у зв’язку з передачею відомчих училищ Держкомітету профтехосвіти, спільним наказом Міністерства торгівлі УРСР від 12.06.85р. №157/153, обласного управління профтехосвіти від 15.07.85 року №99 –  та рішення виконавчого комітету Івано-Франківської обласної Ради народних депутатів від 13.07.85р. №207 училище передане з підпорядкування обласного управління торгівлі в обласне управління профтехосвіти і перейменоване в середнє професійно-технічне училище №18.
…вище професійне училище №18…
1997 рік – навчальний заклад стає учасником програми «Трансформ», що діє в рамках спільного співробітництва між Урядом України та Урядом Німеччини.
Наказом Міністерства освіти України від 06.11.1997р. №398 СПТУ №18 реорганізовано у вище професійне училище №18 м. Івано – Франківська. Училище переходить на ступеневу форму навчання.
… вище професійне училище готельного сервісу і туризму…
2003 рік – наказом міністерства освіти і науки України №659 від 26.09.2003 року вище професійне училище №18 перейменовано в Івано-Франківське вище професійне училище готельного сервісу і туризму.
2004 рік на базі училища створено навчально-практичний центр з практичної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців для сфери торгівлі, громадського харчування та туризму.
… технікум ресторанного сервісу і туризму Національного університету харчових технологій
2012 рік – відповідно до наказу №800 від 10.07.2012 року Івано-Франківське вище професійне училище готельного сервісу і туризму реорганізовано (приєднано) до Національного університету харчових технологій як відокремлений структурний підрозділ – Івано-Франківський технікум ресторанного сервісу і туризму Національного університету харчових технологій.
коледж ресторанного сервісу і туризму Національного університету харчових технологій

2015 рік – відповідно до наказу №176 від 06.11.2015 Івано-Франківський технікум ресторанного сервісу і туризму Національного університету харчових технологій перейменовано в Івано-Франківський коледж ресторанного сервісу і туризму Національного університету харчових технологій.
В різні роки Івано-Франківський коледж ресторанного сервісу і туризму Національного університету харчових технологій очолювали професіонали: Фатуров М.І., Паляничка Павло Васильович, Іванова Тамара Іванівна, а з 1984 року колектив очолює кавалер ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня, Заслужений працівник освіти, нагороджена нагрудними знаками «Відмінник освіти», «А. С. Макаренка, «Василя Сухомлинського», Почесний працівник туризму, викладач-методист – Віра Іванівна Кузнецова.
Історія коледжу – це історія визначних досягнень і безперечних успіхів, що спонукають до конструктивних дій. Сьогодення – час для всебічного розкриття кожної особистості відповідно до її покликання та здібностей. В коледжі створено всі умови для цього. Висококваліфіковані викладачі та майстри виробничого навчання, модернізована навчальна база, широке використання новітніх інформаційних технологій дають змогу готувати висококваліфікованих спеціалістів сфери обслуговування: барменів, офіціантів, адміністраторів ресторану, кухарів, кондитерів, технологів, продавців продовольчих та непродовольчих товарів, комерсантів, готельєрів, туризмознавців.
За останні роки ми зробили досить значний крок у наше майбутнє: відкрили нові спеціальності та відділи (підготовка кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів), покращили матеріальну базу, налагодили міжнародну співпрацюв межах укладених угод та міжнародних проектів, ліцензували нові робітничі професії для банківської справи та інтегрованої професії готельного господарства та інше.
В коледжі працює міцний колектив високого професійно-педагогічного рівня, основним завданням якого є підвищення ефективності та якості навчально-виховного процесу. За сумлінну довголітню працю окремі педпрацівники відзначені Грамотами Міністерства освіти і науки України та урядовими нагородами. Серед них: 7 осіб нагороджені знаком «Відмінник освіти України», 3 – нагрудним знаком «А.С. Макаренко», 2 – знаком «Почесний працівник туризму», 1 – нагрудним знаком «Василя Сухомлинського».
Зараз навчально-виховний процес здійснюють 78 педагогів, з яких: 28 % складають спеціалісти вищої категорії, педагогічне звання «старший викладач» мають 18%, а педагогічне звання «викладач-методист» – 12%.
За роки становлення в коледжі склалась інтегрована ступенева система підготовки фахівців сфери обслуговування. Вона дає змогу абітурієнту обрати будь-який бажаний рівень підготовки з тієї чи іншої спеціальності або послідовно пройти всі запропоновані етапи навчання аж до отримання вищої кваліфікації та її подальшого вдосконалення.
Випускники коледжу працевлаштовуються на сучасних підприємствах міста та області. Така затребуваність стає можливою завдяки тому, що рівень і якість освіти випускників відповідає європейському стандарту.
70 років – це славетна історія. Студентство – це яскраве майбутнє. А єднають між собою минуле та майбутнє педагогічні працівники коледжу. Багато педагогів свого часу закінчували саме професійне торгово-кулінарне училище. Серед них: Швець Л.П., Здельник Р.П., Мислюк О.М., Болотинюк І.М.,  Малініна М.Я., Єфремова Т.М., Драгинич У.В., Віхоть Н.Я., Сахнович Н.Р., Болотинюк О.Я., Гривнак Л.П., Кардаш С.Р., Луцька Л.Г., Устинська К.Я., Котенко М.А.
До ювілею навчального закладу була відкрита меморіальна дошка українському маляру, графіку, карикатуристу, педагогу Осипу Йосафатовичу Сорохтею, яка була встановлена на фасаді будівлі коледжу.
Сподіваємося, що диплом Івано-Франківського коледжу ресторанного сервісу і туризму Національного університету харчових технологій завжди буде свідченням знаку якості, підтвердженням високої кваліфікації випускників, путівкою на найбільш високооплачувані та почесні посади – найкращим стартом у майбутнє!
Кожний студент і випускник коледжу усвідомлює свою велику причетність до загальної справи, до іміджу свого навчального закладу, його традицій та до розбудови незалежної України. Життєвим кредо навчального закладу є гасло: «Завтра починається сьогодні!» і з ним Івано-Франківський коледж ресторанного сервісу і туризму Національного університету харчових технологій орієнтований на майбутнє!