Щоб згадати українські традиції святкування Святвечора та Різдва Христового в ВСП “Івано-Франківський фаховий коледж рестонного сервісу і туризму НУХТ” було проведено свято ” В нас Свята вечеря…”. Студенти коледжу показали особливості святкування в регіонах,де вони проживають.

Святвечір – це вечір перед Різдвом, вечір- уславлення божого сина, який народився нам на спасіння.
Свято Різдва Христового з давніх-давен для українського народу було часом духовного очищення, часом злагоди і любові.
День перед Різдвом – це останній день посту, в цей день особливо намагалися нічого не їсти. Потрібно очистити своє тіло, душу, а тоді вже навести лад у домівці, стайні, бо вважається, що худоба розмовляє у цей вечір між собою: може поскаржитись Богові на свого господаря.
Дбайливий господар, вшановуючи худобу, ще до спільної вечері усієї родини обкурює зіллям стайню, хлів, щоб відьми не приступали до худоби, годує свійських тварин святвечірніми стравами.
Своєрідним сигналом до вечері є поява на небі першої зірки, яка сповіщає людям про велике чудо – народження Божого дитяти.
Коли на небі з’являється перша зірка, яка символізує народження Христа, вся сім’я збирається за столом. У цей вечір усі члени родини мають бути вдома: колись казали, що кого не буде, той блукатиме цілий рік по світі.
Свята вечеря – це спільна вечеря всього роду. Під час родинної трапези всі мусять зберігати урочистий спокій, щоб не дратувати невидимі душі присутніх на вечорі покійних предків.
Для них спеціально набирають в миску по ложці кожної страви і ставлять на підвіконня. Таким чином живі згадують померлих.
Родина готується до вечері. Ось-ось з’являться колядники, які славлять, віншують господарів, бажають здоров’я, щедрого врожаю, достатку, за що господарі дають їм певну винагороду.

В нас Свята вечеря,
Відчиняєм двері –
До нашої хати
Йде гостей багато!
Місяців дванадцять
На Покуті сіли,
А дванадцять зірок
Світло засвітили.
Одна в небі зірка
Найясніше сяє –
Радісну Новину
Людям сповіщає.

Страв дванадцять стало
На столі чарівно,
А Кутя із маком,
Наче та царівна.
На столах дубових
Сіно, наче диво,
Щоб були здорові,
Щоб були щасливі.
В нас Свята вечеря,
Відчинені двері –
До нашої хати
Йдуть колядувати.
Ведучий:
Бо у нашій хаті
Щаслива година –
Ведуча:
Із нами на святі
Рідна Україна!