Франківським освітянам розповіли про можливості ЄС 1

04 вересня 2019 року відбулася зустріч Представництва ЄС та освітян області, в якій брала участь викладач  Івано-Франківського коледжу ресторанного сервісу і туризму НУХТ  Храбатин Олександра Ізидорівна.

На заході презентували низку освітніх програм та можливостей, що впроваджуються Євросоюзом в Україні. Менеджер інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні» Станіслав Корольков зазначив, що всі програми та проєкти є безкоштовними

Захарченко представила проєкт ETwinning. Це стимул для вивчення іноземних мов і покращення рівня використання ІТ-технологій. В рамках програми учні можуть тренувати навички командоутворення та отримати досвід створення спільних проектів, а викладачі – мають нагоду завести контакти з педагогами інших країн Європи.

Основною ціллю участі у програмі «Будуймо Європу в Україні» є розвиток студентів та підвищення кваліфікації педагогів. Програма включає 44 країни. Україна приєдналась до проєкту у 2013 році. Сьогодні на Прикарпатті у ній беруть участь 37 шкіл та 77 вчителів»- розповідає Захарченко.

До прикладу, програма імені Жана Моне дає можливість університетам запроваджувати нові дисципліни, які стосуються європейської тематики: європейське право, європейська економіка, європейська політика і т. д.  Наразі навчальні заклади можуть починати готувати заявки, щоб взяти участь у цьому проекті на початку 2020 року.