Міжнародне співробітництво відкриває великі можливості у сфері підготовки фахівців.

Значний науково-технічний та освітній потенціал, багаторічний досвід дослідницьких робіт дозволили навчальному закладу  в короткий термін налагодити партнерські відносини зі спорідненими закладами, організаціями та об’єднаннями в багатьох країнах.

Наш навчальний заклад підтримує багаторічні плідні відносини з навчальними закладами Польщі, Австрії, Німеччини, Канади, Болгарії.

Міжнародна співпраця

   1997 рік –  навчальний заклад  входить до складу учасників програми «Трансформ», що діє в рамках спільного співробітництва між урядами України і Німеччини

   2006 рік  – Українсько-німецький проект «Підтримка реформи ПТО в Україні»

   2007-2009 рік українсько-австрійський проект «Реформа професійної освіти в Україні»

  2008-2009 рік співпраця у сфері підготовки і вдосконалення учнів та викладачів із Комплексом шкіл харчової промисловості і готельного бізнесу м. Радом (Польща)

2009 – 2010 рік співпраця з Школою господарчою м. Жешува (Польща); співпраця з канадсько-експертною сервісною організацією

2009  рік  співпраця  з канадсько-експертною сервісною організацією

2010 рік участь у v європейському кулінарному конкурсі «Десерт для Шопена»

2010 рік  – стажування  професії «Агент з організації туризму, покоївка» в готелях та ресторанах федеративної республіки  Німеччини.

2011 рік підписання угоди з Елгавською ремісничою школою (Латвія) з метою обміну досвіду між викладачами та майстрами  в/н 2012-2016 рік – участь в українсько-канадійському проекті “Навички для працевлаштування” 2013 рік співпраця зі Швейцарським корпусом експертів-волонтерів з 2013 року – міжнародна співпраця  УкраїнаНімеччина 2014 рік  – міжнародна виробнича  практика, Грецька Республіка 2015 рік – участь в українсько-німецькому проекті «Продовження фахового навчання в Берліні» 2016 рік – організація практики : Польща, Болгарія 2017 рік  – міжнародна співпраця  УкраїнаСловаччина 2017 рік – перемога у ХІІ Європейському кулінарному конкурсі ECOGALА  в м. Жешув, Республіка Польща  

Програма «Трансформ» 1997рік в рамках спільного співробітництва між урядами України і Німеччини

     Навчальний заклад з 1997 року  входить до складу учасників програми «Трансформ», що діє в рамках спільного співробітництва між урядами України і Німеччини.

    З метою реалізації програми проекту «Трансформ» на базі училища створено навчально-тренувальну фірму «Смерічка» підготовки фахівців з підприємницької діяльності.

Навчально-тренувальна фірма «Смерічка» НТФ «Смерічка» є спрощеною моделлю реальної діючої фірми в комерційній сфері діяльності. НТФ «Смерічка» створена у вересні 1997року. Навчально-тренувальна фірма «Смерічка» є однією з найперспективніших форм підготовки фахівців, що довела ефективність технології навчання «learning by doing».   Постійними партнерами та спонсорами  НТФ «Смерічка» є :
  • Івано-Франківське обласне державне об’єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості   “Княгинин”;
  • Спільне українсько-нідерландське об’єднання  “TYKAFURLUX”;
  • Продовольча компанія  “Екопродукт”;
  • Виробничо- торгова кондитерська фірма  “Ласощі”.
Переваги навчання: 1. Навчання максимально наближено до реальної роботи підприємства (лише товари та гроші є віртуальними). 2. Навчання здійснюється шляхом багаторазового тренінгу у виконанні операцій під керівництвом досвідченого педагога. 3. В умовах НТФ студенти мають можливість працювати на різних посадах за ротаційним принципом, набираючись відповідного досвіду. Інновації в процесі професійно-практичної підготовки:
  • Проектне навчання;
  • Особистісно зорієнтоване навчання;
  • Інформаційно-комунікативні технології:вебінари, on-line конференції;
  • Кооперативне навчання, ситуативне моделювання, колоборативне навчання;
  • Коучингові технології, емпіричне навчання.

Українсько-німецький проект «Підтримка реформи ПТО в Україні» 2006 рік

Метою проекту була розробка державних стандартів інтегрованих професій.

Творчою групою педагогічних працівників навчального закладу розроблено державні стандарти з професії «Майстер ресторанного обслуговування». Дана професія внесена в 2007 році в Державний класифікатор професій.

Навчання в рамках цього проекту пройшли викладачі та майстри виробничого навчання: Лилак Г.М., Пйонтко Г.З., Горпинко Т.М., Камінська Н.П.

Українсько-австрійський проект «Реформа професійної освіти в Україні»2007-2009 р.

Діяльність  проекту передбачає вивчення та впровадження міжнародних стандартів в сфері ресторанного сервісу та туризму.

Підвищення рівня педагогічної майстерності, компетентності та професійних навичок педагогів, 

покращення якості професійно-теоретичного та професійно-практичного навчання учнів.

Група педагогічних працівників (Кузнецова В.І., Лилак Г.М., Пйонтко Г.З., Здельник Р.П., Драгинич У. В.)  вивчали досвід  роботи в училищах Австрії з метою підвищення науково-методичного рівня та професійної майстерності.

Дванадцять викладачів і майстрів виробничого навчання отримали сертифікати проекту про підвищення кваліфікації з напрямів «туризм», «готельне господарство», «ресторанний сервіс».

Міжнародна співпраця із комплексом шкіл харчової промисловості і готельного бізнесу м. Радом (Польща) 2007 рік

Навчальний заклад спільно співпрацює з Об’єднанням шкіл гастрономії м. Радом (Польща) . Педадогічні  працівники коледжу відвідали школу готельного бізнесу у м. Радом.          

В рамках підписаної угоди відбувся обмін делегаціями студентів.

Співробітництво із  господарчою школою м. Жешува (Польща)2009 рік

17 жовтня 2009 року підписаний договір про Міжнародне співробітництво між Школою господарчою м. Жешува (Польща) та навчальним закладом. Умовами договору передбачається:
  • пропагування обох регіонів та інтеграцію української і польської   молоді;
  • обмін досвідом в організації виробничої діяльності майстрів виробничого навчання;
  • стажування викладачів та майстрів виробничого навчання.
Взаємообмін студентами для проходження практики:

Учні нашого закладу (Дворчин І., Мотрук Н., Мотрук  Н.) проходили практику у  господарчій школі м. Жешува в  ресторані “ІКАМ”

Польські учні стажувалися з нашими майстрами виробничого навчання в готельно-ресторанному комплексі “Надія”.

Співпраця  з канадсько-експертною сервісною організацією  2009 рік

У рамках співпраці з канадсько-експертною сервісною організацією та з метою удосконалення навчальних програм та впровадження у навчально-виробничий процес передових технологій в галузі ресторанного господарства в період у жовтні 2009 року у закладі ефективно працювали викладачі та майстри в/н з експертом практиком Мішелем Кроузером. Волонтер поділився із педагогічними працівниками та учнями теоретичними основами організації роботи в закладах ресторанного господарства, а також провів майстер-класи «Сервіровка столів», «Обслуговування відвідувачів» та для кухарів майстер-клас «Приготування страв із морепродуктів».

Європейський кулінарний конкурс  «Десерт для Шопена» 2010 рік

Участь у v європейському кулінарному конкурсі «Десерт для Шопена»

Організаторами конкурсу є об’єднання Шкіл господарчих в м. Жешуві та Асоціація з підтримки молодих талантів. Конкурс проводився з метою стимулювання і розвитку зацікавленості до Європейського кулінарного мистецтва; розповсюдження та пропагування натуральної сировини і традиційних методів виробництва; демонстрації можливостей потенціалу учнів з навчальних закладів Польщі, Словенії, України; підвищення рівня освіти та професійних навичок учнів; заохочення їх  до творчого пошуку  і кулінарного натхнення, розвитку естетичних смаків, гармонії в кулінарному мистецтві.

Участь в конкурсі приймали учні з спеціальності «Технологія харчування» Дворчин Ірина та Варишко Христина, які готували десерт «Ноктюрн», що визнаний кращим десертом і отримали престижну  нагороду в номінації «Краса кулінарна»

3 грамоти:

1 навчальний заклад,

2 учасниці конкурсу.

 Наставник учнів –  Пйонтко Анна Зіновіївна, викладач спецдисциплін спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії.

Найвищими нагородами для закладу стали налагодження дружніх стосунків із закладами  Польщі та Словенії, обмін досвідом з приготування кулінарних шедеврів, цінні та пам’ятні нагороди, а також підручники, програмно-методичний супровід кулінарних дисциплін, запрошення на стажування як учнів, так і педагогічних працівників.

       

Стажування студентів професії «Агент з організації туризму, покоївка» в готелях та ресторанах федеративної республіки  Німеччина 2010 рік

Відповідно до угоди між училищем та Київським університетом туризму, економіки і права учні мають можливість стажуватись в готелях та ресторанах Федеративної Республіки Німеччина. З червня по вересень 2010 року учні професії «Агент з організації туризму, покоївка»  будуть проходити виробничу практику в м. Херінксдорф (острів Юсдом в Північній частині Республіки Німеччина на Балтійському узбережжі) та м. Вангерланд – на узбережжі Північного моря.

 

Під час проходження практики учні мають можливість покращити розмовний рівень з німецької мови, підвищити фаховий рівень у провідних готелях, вивчити традиції та звичаї німецького народу, ознайомитись із туристичними ресурсами Німеччини, процесом надання туристичних послуг.

  Розширюємо кордони міжнародної співпраці

Асоціація німецько-української дружби (Verein der deutsch – ukrainischenFreundschaft e.V.) запросила Івано-Франківський коледж ресторанного сервісу і туризму НУХТ взяти участь в  попередніх ділових перемовинах з питань німецько-української системою освіти.

Участь у діловій поїздці взяли: Віра Кузнецова – директор Івано-Франківського ТРСіТ НУХТ, Олександра Давиденко – керівник відділу міжнародних зв’язків, Раїса Здельник – старший майстер ресторанного напряму, Наталія Панкіна – викладач іноземної мови.

В процесі візиту обговорені питання післядипломної освіти, підвищення кваліфікації студентів та випускників технікуму в Академії ABBV, матеріально-технічної допомоги навчальному закладу обладнанням. Творча група І нашого закладу відвідала Берлінську торгово-промислову палату, де взяла участь у практичній частині випускного екзамену фахівців ресторанної справи та шеф-кухарів, ознайомилася із системою дуальної освіти в Німеччині. Завершальним етапом поїздки була зустріч з директором Академії ABBV та компетентним референтом п.Вайс, які  пообіцяли підтримку та опіку над нашими студентами, що будуть проходити навчання та практику в Берліні.

Співпраця  УкраїнаЛатвія 2011 рік

З 21 березня по 24 березня 2011 р. викладачі та учні нашого закладу перебували з офіційним візитом в складі делегації від міста Івано-Франківська в м. Єлгава Латвійської республіки. Метою візиту було вивчення передового педагогічного досвіду роботи в професійних навчальних закладів м. Єлгави, участь в культурних заходах, присвячених святкуванні Національного тижня України.

 

Згідно програми перебування відбулась зустріч керівництва міста та навчального закладу із заступником мера Єлгави Андрісом Рублісом та начальником відділу освіти Єлгави Гунтою Аузою. На зустрічі обговорювали умови партнерської співпраці в галузі освіти та охорони здоров’я.

Українсько-канадський проект «Навички для працевлаштування»2012-2016 р.

Мета проекту – покращення відповідності навчальних планів та програм вимогам ринку праці і підвищенню рівня зайнятості та самозайнятості серед випускників.
Результати участі в проекті:
1.Підвищення фахового та методичного рівня. 2.Підвищення якості і ефективності програм. 3.Покращилися партнерські зв’язки між навчальним закладом та роботодавцями, що сприяє покращенню відповідності навчальних програм вимогам ринку праці і підвищенню рівня зайнятості та самозайнятості. 4.Впровадження нових навчальних ресурсів.

Підвищення кваліфікації в рамках семінарів українсько-канадського проекту «Навички для працевлаштування»

За час роботи у проекті 15 педагогів взяли участь у 12 науково-практичних семінарах, які проводились викладачами Саскачеванської політехніки; 4 педагоги пройшли 2-тижневе стажування у Канаді. Тематика семінарів: «Лідерство та вирішення конфліктів у системі навчального закладу» «Застосування стратегій ґендерної рівності у навчальному закладі та на робочому місці» «Використання інформаційних і комунікаційних технологій у навчальному процесі» «Диверсифікація джерел фінансування навчальних закладів та поширення зв’язків з громадою»

Вивчення досвіду волонтера зі Швейцарії 2013 р.

В рамках роботи Швейцарського корпусу експертів, з 13 по 24 травня 2013 року, в Івано-Франківському технікумі ресторанного сервісу і туризму Національного університету харчових технологій працював волонтер зі Швейцарії – Джордано Ботігнольє (спеціаліст кондитерського виробництва).

З метою удосконалення практичних вмінь та навичок в кондитерському мистецтві п.Джордано провів ряд майстер-класів для викладачів, майстрів в/н та студентів з приготування різних видів тіста та виробів з нього, а також поділився «смачними секретами» Європейської випічки.

Вивчення досвіду волонтера зі Швейцарії дало можливість педагогічним працівникам та студентам кулінарного напряму підвищити свій професійний рівень з кондитерського виробництва, відповідно до сучасних вимог часу.

 

Міжнародна співпраця  УкраїнаНімеччина з 2013  року

6 грудня 2013 року в нашому навчальному закладі відбулася зустріч з представниками Освітнього центру гастрономії BIGO Берлін – Тоні Бьорком та Рональдом Цівінським.

Мета візиту – налагодження міжнародних зв’язків Освітнього центру з навчальними закладами України в області кулінарії.

Студенти  закладу познайомилися з кулінарними традиціями німецької кухні, а також прийняли участь у майстер-класі з приготування другої страви «Піратські кульки», який провів Тоні Бьорк.

Наступним кроком стало підписання угоди про навчання студентів та випускників  у Освітньому центрі гастрономії BIGO, який знаходиться у Берліні.

27 жовтня 2017 року в Івано-Франківському  коледжі РСіТ НУХТ приймали представників Німеччини – Рональда Мацалака, директора професійної школи кулінарного мистецтва, Даніеля Ель Фадгхама, керівника фірми відновлення фахових працівників для німецького ринку праці, а також Йотту Браун та Сільвію Тім, генерального менеджера та менеджера з персоналу Конгрес Готелю Потсдаму.

Метою візиту було обговорення програми дальшого співробітництва та навчання студентів на базі Конгрес Готелю Потсдаму, в якому взяли участь директор коледжу Кузнецова Віра Іванівна, керівник департаменту освіти Івано-Франківської ОДА  Віктор Кімакович, педагоги та члени студентського самоврядування.

 

Міжнародна виробнича  практика о. Родос, Грецька Республіка

Відповідно до умов договору із закритим акціонерним товариством «RhodesNow», «AIESEC» (о.Родос, Грецька Республіка) про проходження виробничої практики. Студенти  коледжу в 2014 році  працювали в кращих готельних комплексах Грецької Республіки.

 

Участь у фіналі ХІІ Європейського кулінарного конкурсу  ECOGALА 2017 рік.

XIІ Міжнародна виставка-ярмарок високоякісних товарів та продуктів харчування “EKOGALA”, яка проходила протягом 8 -9 грудня 2017 року в польському Жешуві у виставково-конгресному центрі G2A Arena Підкарпатського воєводства в Ясьонці, – це презентації, конференції, дегустації, шанс поповнити знання про продукти найвищої якості, пошук постачальників та покупців, реклама своїх товарів, а також можливість взяти участь в майстер-класах від професійних шеф-кухарів та вдосконалити кулінарне мистецтво.

Під час ярмарку відбувся фінал ХІІ Європейського кулінарного конкурсу ECOGALА 2017, в якому взяли участь студенти навчальних закладів ресторанного напрямку з різних країн.

Головним партнером конкурсу та підтримки була   Компанія ПРИМАТ, а суддями – шеф-кухарі кращих готелів і ресторанів Жешува.

Серед фіналістів, які змагалися в кухарському мистецтві, були і студенти Івано-Франківського коледжу ресторанного сервісу і туризму НУХТ Пригодський Олег та Лук’янчук Христина. Нагородою за наполегливу працю та переживання стало  ІІ місце у міжнародному конкурсі !!!