У суботу, 7 березня 2020 року, відбувся другий випуск програми “МастерШеф. Професіонали”.

Тридцять найкращих професійних шефів країни продовжили боротьбу за заповітне місце у двадцятці найкращих. Серед них і франківець  Микола Карп’юк. Йому 19 років і він працює су-шефом і навчається в Івано-Франківському коледжі ресторанного сервісу і туризму НУХТ.

Під час кастингу Микола отримав три “так” від суддів проєкту. Саме так – пройшов у наступний етап шоу.

Під час першого випробування учасники крутили колесо. На кожному з двох відсіків були написані страви: одна – основна, а інша – десерт. Завдання кулінарів було в тому, щоб придумати нову страву, яка буде поєднувати дві названі страви. Наш студент потрапив до команди “Білих”. Після завершення конкурсу, команда суддів не здивувала. Ектор Хіменес-Браво сказав, що вони обрали надто простий шлях – приготували звичайні равіолі.

“Жодної інтриги”, – каже суддя.

Однак страва виявилася смачною, тому команда продовжила свою боротьбу.

Під час другого випробування учасники знову поділилися на команди по троє людей. Під коробками вони отримали набір продуктів, які знайдуться в холодильниках простих українців: субпродукти, капуста, морква, курячі голови і лапки. Після завершення професіонали повинні були подати вишукану страву зі звичайних продуктів. Команда, у якій був Микола Карп’юк, приготувала пате з пітою, карамелізованими овочами з картоплею пай. Цю страву вони оцінили у 140 гривень

“Картопля хрустка, пате має приємний смак та ніжку структуру. Піти також добре пропеклися. Усі елементи непогані на смак. Але концепція надто проста”, – знову зауважує Ектор. 

Через це на Миколу очікувало вирішальна битва за місце у проєкті. Разом з ним змагалися ще вісім учасників. Останнє випробування полягало у приготуванні страви високої кухні, використовуючи яловичу голову.

Наш студент  приготував три страви: пасту “Болоньєзе”, грецьку страву “Мусаку” та запечений мозок під соусом “Бешамель”.

Судді Ользі Мартиновській сподобалися страви, тому вона похвалила Миколу.

“Ти витримав одну лінію, всі страви в одному стилі. Браво!” – каже суддя. 

Тому згодом, почувши слова “на балкон” від Ектора Хіменеса-Браво, Микола зайняв своє місце у 20-ці проєкту “МастерШеф. Професіонали”.