День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій
Україна вперше відзначає День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій: як радянська традиція святкувати 9 травня пішла в минуле
8 травня Україна вперше відзначає День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939−1945 років — як єдине державне свято замість двох різних знакових дат. Натомість 9 травня як День перемоги в Україні відтепер скасовано.
Досі в Україні 8 травня відзначали День пам’яті та примирення (як пам’ятний день), а 9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (як державне свято з вихідним у невоєнний час).
Однак наприкінці травня 2023 року Верховна Рада України ухвалила закон, який скасував обидва ці свята, натомість встановивши нове державне свято 8 травня — День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939−1945 років. Володимир Зеленський підписав цей закон 12 червня минулого року, тому цьогоріч свято відзначається в Україні вперше.
8 травня 2024 року не є вихідним, оскільки в Україні зараз діє режим воєнного стану. Однак після його завершення це свято буде неробочим днем як державне свято.
Як Україна прийшла до відзначення саме цієї дати і чому День перемоги 9 травня тепер остаточно став історією радянської епохи.
Чому світ відзначає перемогу 8 травня і як Україна приєдналася до цієї традиції?
Читати далі