Щороку, 9 листопада відзначаємо День української писемності та мови!
Українська мова є одним з найцінніших надбань нашої державності: красива й милозвучна вона лине глибоко до серця кожного українця!
Мова є ознакою, що дає нам право називатися нацією. Вона — наша найбільша народна цінність, скарбниця духовних надбань, життєвого досвіду, праці та творчості багатьох поколінь.
Сьогодні українці борються за свою незалежність і право говорити в своїй країні рідною мовою.
Нагадаємо, що День української писемності та мови був започаткований Указом Президента 1997 року. Дата припадає на важливе православне свято – день вшанування пам’яті Нестора Літописця. Саме він був послідовником творців писемності слов’ян Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що писемна українська мова починається з його праці. Нестор Літописець є автором неоціненного скарба нашої культури – “Повісті минулих літ”.
Термін “українська мова” почали вживати від XVI століття, щоб позначити мову українців, які проживали на цих землях під час панування Речі Посполитої. Вона належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. У світі налічується понад 45 мільйонів людей, які розмовляють українською мовою. Більша їх частина проживає в Україні. Цікавий факт – українська мова входить до третього десятка найпоширеніших у світі. У сучасній українській мові налічується понад 250 тисяч слів.
З нагоди свята традиційно проводиться радіодиктант національної єдності, до якого долучилися працівники та студенти ВСП «Івано-Франківський коледж ресторанного сервісу і туризму НУХТ», а також були проведені заходи присвячені дню української мови та писемності.