📮 22 листопада в рамках декади готельно-ресторанного напряму була проведена виховна година в Центрі патріотичного виховання учнівської молоді ім. Степана Бандери на тему: «На смерть стояли там Герої, де був залюднений Майдан», присвячена до Дня Гідності та Свободи.
📌 Виховну годину організувала викладач коледжу Галина ЛИЛАК разом із методистом ЦПВ Ольгою ШКОЛЬНОЮ для груп О-62 та КОБ-27.
📌 МЕТА ВИХОВНОГО ЗАХОДУ:
– вшанувати патріотизм і мужність громадян-учасників Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років;
– зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, розширити знання учнів про події Єврореволюції;
– виховувати в учнів почуття патріотизму, любові до рідної країни;
– розвивати почуття національної самосвідомості, гідності та громадянської активності; бажання стати гідними громадянами України;
– формувати розуміння єдності та цілісності України, усвідомлення себе українцем, відповідальним за долю своєї держави; почуття гордості за свою Батьківщину;
– сприяти усвідомленню учнями цінностей людського життя;
– формувати ціннісне ставлення до України, до демократичних прав та свобод людини, європейського вибору українців.
📌 Студенти щиро дякують за емоції, за щирість почуттів, які були викликані словами доповідачів, відеоматеріалами та музичним супроводом.
📌 Особлива подяка ШКОЛЬНІЙ Ользі Степанівні.

21 листопада – День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го. 

Під час президентських виборів 2004-го року здійнялися акції протесту. 

За попередніми результатами другого туру, оголошеними 21 листопада Центральною виборчою комісією, перемогу в президентських перегонах здобув Віктор Янукович. Масові та брутальні фальсифікації під час голосування та підрахунку голосів збурили українське суспільство. Прихильники опозиційного кандидата – Віктора Ющенка, 22 листопада вийшли на мітинги незгоди. Протестний рух охопив найбільші міста України, а центром став Майдан Незалежності у Києві. Внаслідок цих подій відбувся повторний другий тур президентських виборів за результатами якого переміг Ющенко.
У листопаді 2005 року новообраний Президент заснував свято – День Свободи.
У грудні 2011 року наступний Президент України Віктор Янукович скасував День Свободи і об’єднав його з Днем Соборності.

21 листопада 2013-го року на Майдані Незалежності у Києві розпочалася акція протесту проти рішення Кабінету Міністрів України призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Спочатку зібралося декілька сотень, а вже 24 листопада – понад сто тисяч прихильників євроінтеграції.

Читати далі